Kroz nastavu muzike, od horskog pjevanja do instrumentalnog muziciranja, u zaštićenom okruženju djeca i mladi uče o vrijednostima drugih kultura i nacija, što ih potiče na interkulturalni dijalog, razumijevanje i međusobnu suradnju kako bi se ojačalo njihovo sudjelovanje u lokalnoj sredini, te poboljšale šanse u društvu.
Muzičku nastavu vode profesionalni muzičari/nastavnici koji imaju bogato iskustvo rada na najvišem umjetničkom nivou i to čini nastavu atraktivnom za sve, bez obzira na njihovu pozadinu i sposobnost.
Muzička nastava se realizuje kroz inovativne obrazovne projekte i koristeći suvremenu wirth method nastavnu metodologiju, koju je razvio profesor Gerald Wirth, predsjednik i umjetnički direktor Bečkih dječaka i naš dugogodišnji partner i mentor.
Naši studenti redovno nastupaju u muzičkim projektima i kampovima, putuju i održavaju koncerte. Naša horska sekcija je zabilježila preko 150 nastupa kako u BiH, regionu i u drugim evropskim zemljama.
Realizirali smo mnoštvo međunarodnih i regionalnih muzičkih i humanitarnih projekata, a neki od najznačajnijih su:
- Kad se srca ujedine humanitarni projekat za pomoć žrtvama poplava iz 2014;
- Love people, dječija himna – 1000 djece iz 15 različitih država su otpjevali himnu, miru, ljubavi i toleranciji, napisanu i produciranu od strane članova tima Kuće dobrih tonova;
- Festival glazbe u Kući dobrih tonova u Lisinskom godine;
- Koncert u čast Papi Franji tokom njegove posjete Sarajevu 2015;
- Koncert na Western Balkans Summit 2015 u Beču;
- Srebrenica music camp, Prvi regionalni muzički kamp, na kojem je učestvovalo 150 djece iz BiH, Srbije i Hrvatske.